Grand Slam v číslach

Silná národná tradícia pretavená do športového podujatia Foto: ShopAlike.sk

Bratislava 6. júla (OTS/shopalike.sk) - Pre profesionálnych tenistov je účasť na Grand Slam turnaji splnením snov. Okrem Australian, French a American Open sa medzi ne radí aj Wimbledon, ktorý sa považuje za ten najprestížnejší.

Vďaka svojmu veku, histórií a tradícií sú tieto tenisové turnaje považované za najdôležitejšie športové udalosti vôbec. Každý z nich má pri tom svoj charakter, ktorý je reflektovaný svojím špecifickým charakterom príznačným pre krajinu, ktorá turnaj organizuje. Aby sme lepšie pochopili kultúru Grand Slam turnajov, pripravili sme si pre vás krátku interkatívnu infografiku, ktorá nám poskytne lepší obraz o tom, ako to na tejto športovej udalosti vlastne vyzerá.

Silná národná tradícia pretavená do športového podujatia
Každý z turnajov sa každoročne teší veľkej popularite u televíznych divákov. S počtom približne 200 televíznych staníc po celom svete sa počet divákov pohybuje okolo 1 bilióna. Či už hovoríme o divákov sledujúcich Grand Slam turnaj z pohodlia svojich obývačiek alebo priamo zo štadióna, každý chce zažiť túto jedinečnú atmosféru.

Atmosféra každého podujatia sa vyznačuje národnými a kultúrnymi špecifikami. Wimbledon je príznačný honosným štýlom. Hráči nosia výlučne biele oblečenie, reklamné pútače na štadióne sú prísne zakázané, diváci si pochutnávajú na jahodách - takéto sú zvyky, ktoré majú svoj pôvod už vo viktoriánskom období.

Zatiaľ, čo sa v French Open vyznačuje luxusnou francúzskou módou a panama klobúkmi v hľadisku, Australian Open je známy svojou uvoľnenou atmosférou. Australian Open prebieha vždy začiatkom roka a mnohí ho nazývajú aj “Happy Tournament” (Veselý zápas). Hráči sú uvoľnení a zrelaxovaní, rovnako ako samotní diváci v hľadisku. Nie nadarmo sa vraví, že Austrália je jednou z najšťastnejších krajín na svete.

Turnaj vo Wimbledone, ktorý začína 3. júla, oslavuje už svoje 131. výročie. Každý rok sú všetci zvedaví, či sa zopakuje tradícia, keď túto udalosť poctí svojou návštevou samotná britská kráľovná, ktorej sa tenisti podľa pravidiel turnaja musia ukloniť. Ukáže sa tento rok na turnaji kráľovná Alžbeta II., aby podporila anglického rodáka a svetovú tenisovú jednotku, Andyho Murraya?

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.