Polícia začala trestné stíhanie po nehode pri Spišskej Novej Vsi

Ilustračné foto Foto: TASR

Spišská Nová Ves 8. júla (TASR) – Policajný vyšetrovateľ začal v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou, pri ktorej v piatok 7. júla zomrela 32-ročná vodička pri Spišskej Novej Vsi, trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom všeobecného ohrozenia. Informoval o tom dnes košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru dopravy.

K nešťastiu došlo krátko pred 15.00 h v Spišskej Novej Vsi medzi časťou Ferčekovce a Novoveskou Hutou. Žena z okresu Gelnica viedla osobné motorové vozidlo Škoda Octavia v smere od Novoveskej Huty.

„Podľa doterajšieho vyšetrovania po prejdení ľavotočivej zákruty v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, poveternostným podmienkam, stave a povahe vozovky dostala na mokrej vozovke šmyk a následne narazila do protiidúceho autobusu, ktorý viedol 59-ročný vodič zo Spišskej Novej Vsi. Pri dopravnej nehode vodička utrpela zranenia, ktorým počas prevozu do nemocnice podľahla,“ informoval Szabó.

V autobuse bolo 12 cestujúcich, z ktorých sa štyri osoby zranili ľahko a vodič spolu s dvoma cestujúcimi boli ošetrení na mieste. Požitie alkoholu u vodiča autobusu nebolo zistené, u nebohej vodičky bol pre toto zistenie nariadený odber. Materiálna škoda bola odhadnutá na 12.500 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.