V 13. kole Zelenej domácnostiam je na 11. júla alokovaných 900.000 eur

Foto: Slovenská Inovačná Energetická Agentúra

Bratislava 10. júla (TASR) - Najbližšie, 13. kolo projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie (OZE) Zelená domácnostiam, určené pre fotovoltické panely v mimobratislavských regiónoch, bude podľa zverejneného harmonogramu otvorené v utorok (11.7.) o 15.00 h, s alokáciou 900.000 eur. Uviedol to pre TASR vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič. Termín vyhlásenia ďalšieho kola určeného pre zariadenia na výrobu tepla by mal byť 8. augusta.

V 12. kole Zelenej domácnostiam vydala podľa neho SIEA 27. júna na podporu inštalácie malých OZE - zariadení určených na výrobu tepla v mimobratislavských regiónoch 559 poukážok. Príspevky podľa neho získali domácnosti na 324 slnečných kolektorov, na 146 tepelných čerpadiel a 89 kotlov na biomasu.

Záujem podľa jeho informácií o príspevky prekročil v 12. kole vyčlenenú sumu 1,1 milióna eur o 10 %, po 8. minúte od spustenia kola. Vzápätí sa kolo uzatvorilo a systém žiadosti vyhodnotil.

Dodal, že z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov eur bolo doteraz preplatených viac ako 7000 poukážok za vyše 15,5 milióna eur. Ďalšie poukážky v hodnote takmer 6 miliónov eur už majú domácnosti k dispozícii, alebo čakajú na preplatenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.