Búrky v Maďarsku zranili niekoľkých ľudí

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Budapešť 11. júla (TASR) - Búrky v pondelok večer spôsobili v Maďarsku materiálne škody a v kempingu v meste Siófok utrpelo päť ľudí zranenie po tom, čo na nich spadol vyvrátený strom. Na pomoc volali hasičov v krajine vo vyše 200 prípadoch - najviac v Šomodskej, Fejérskej a Peštianskej župe, ale aj v samotnom hlavnom meste Budapešť, uviedla dnes agentúra MTI.

Na viacerých miestach požiarnici odstraňovali následky búrok ešte aj dnes predpoludním. Vo Fejérskej župe narazil do vyvráteného stromu autobus. Nehoda sa zaobišla bez zranení.

Na južne železničnej trati jazera Balaton i na tamojších cestách spôsobili popadané konáre a vyvrátené stromy meškania vlakov. V Šomodskej a Fejérskej župe bola v niekoľkých obciach prerušená dodávka elektriny.

Podľa riaditeľstva úradu ochrany proti katastrofám Šomodskej župy v Siófoku víchrica lámala konáre a vyvracala stromy, ktoré spôsobili problémy aj pri záchrane zranených. Štyroch museli hospitalizovať, piaty sa zranil iba ľahšie.

Do dnešného rána nahlásili poškodenie štyroch obytných domov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.