V Bratislave bude možné okúsiť chutné jedlá vo výške 50m nad zemou

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 15. júla (TASR) - Jedlá šéfkuchárov si budú môcť obyvatelia i návštevníci Bratislavy vychutnať opäť aj vo vzduchu, a to vo výške 50 metrov nad zemou. Do hlavného mesta totiž vo štvrtok (20.7.) zavíta projekt Dinner in the Sky - Večera v oblakoch. Ten už bol realizovaný v 40 štátoch sveta. TASR o tom informovala projektová manažérka The Dinner in the Sky Slovensko Petra Millerová.

Na Tyršovom nábreží, v blízkosti Starého mosta, ponúkne tento projekt záujemcom neopakovateľný zážitok stolovania s výhľadom na Bratislavu. Plošinu, ktorá váži sedem ton, bude zdvíhať spolu s návštevníkmi špeciálny žeriav.

"Na nábreží Dunaja bude denne od 20. do 30. júla pripravený stôl pre 22 hostí. Starať sa o nich budú top šéfkuchári a tím čašníkov, ktorí im budú servírovať jedlo zo stredu stola," priblížila Millerová.

Nad zemou si môžu dať návštevníci raňajky, obed, večeru, ale i šampanské a koktail. Variť budú šéfkuchári Michal Konrád, Lukáš Hesko či Tomáš Lysý, podávať sa bude tiež jedlo od rakúskeho šéfkuchára Rolanda Hubera. Tohtoročnou novinkou bude ochutnávka vín so someliériom a možnosť večerať pri západe slnka.

"Zúčastniť sa môžu aj deti v sprievode dospelých, vozičkári a ľudia s telesným postihnutím," doplnila Millerová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.