V DAC cieľom prvá šestka, tréner Rossi: Tím ešte potrebujeme doplniť

Na snímke tréner Marco Rossi počas tlačovej konferencie futbalového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda pred začiatkom novej sezóny Fortuna Ligy, 17. júla 2017 v Dunajskej Strede. Foto: TASR/Michal Svítok

Dunajská Streda 17. júla (TASR) - Vedenie slovenského futbalového klubu DAC Dunajská Streda predstavilo v pondelok na tlačovej konferencii ciele na novú sezónu. Vo Fortuna lige 2017/18 hodlá klub zo Žitného ostrova bojovať o 6. priečku. Pred zástupcov médií sa postavil majiteľ klubu Oszkár Világi, športový riaditeľ Jan van Daele, taliansky tréner Marco Rossi, kapitán mužstva Marin Ljubičič a manažér mládežníckej akadémie Krisztián Németh.

V úvode majiteľ Oszkár Világi podrobnejšie opísal situáciu výstavby akadémie a štadióna, ktorý bude unikátny na Slovensku. "Rád by som informoval v akom stave je infraštruktúra klubu. Na akadémií máme dokončených šesť ihrísk. Do konca augusta dokončujeme tri špeciálne ihriská. Začali sme so zakladaním dvoch nových veľkých ihrísk, ktoré môžu byť dokončené do konca septembra. Budeme mať vyriešené kabíny pre všetky mládežnícke mužstvá. Začali sme výstavou hlavnej budovy akadémie. Koncom marca môžeme mať akadémiu na 90 percent pripravenú a koncom júna môžeme mať hotovú celú akadémiu. Na štadióne 22. októbra budeme otvárať novú hlavnú tribúnu, bude to v súboji proti Trenčínu. Na jar chceme dokončiť štvrtú časť tribúny. Keď sa dokončí hlavná tribúna, môžeme začať so zbúraním zvyšnej tribúny. Čo som sľúbil pred štyrmi rokmi, to som splnil. Klub, čo sa týka infraštruktúry napreduje, a budeme mať unikátne zázemie na Slovensku. Koncom jarnej časti môže byť štadión dokončený. Ohľadom návštevnosti, máme predaných 1200 a predpokladáme predaj 1500 permanentiek," bilancoval majiteľ siedmeho mužstva tabuľky v uplynulej sezóne.

Hlavný tréner Marco Rossi zhodnotil letnú prípravu mužstva. Počas nej Dunajská Streda odohrala päť prípravných stretnutí, v ktorých sa zrodili dve víťazstvá, dve prehry a jedna remíza. "Všeobecne hovorím pravdu, aj keď to nie je vždy pekné. Musím povedať, keď som sa rozhodol prísť, mal som pocit, že Oszkár Világi a Jan Van Daele sú seriózni ľudia. To aj potvrdili. Začali sme pracovať 22. júna s približne polovicou kádra. Mali sme štyroch hráčov na ME hráčov do 21 rokov, brankára, útočníka a dvoch stredných obrancov a teraz ešte chýba Davis, ktorý reprezentuje Panamu. Hráči sa zapojili do plnej prípravy pred tromi dňami. Trénovali sme s ťažkosťami, ale pracovali sme. Potrebujeme mužstvo doplniť minimálne troma ďalšími hráčmi, na čom klub pracuje. Máme veľa mladých a zaujímavých hráčov, ale musia mať pri sebe aj skúsených, ako je napríklad Ljubičič. V tomto momente môžeme povedať, že mužstvo ešte nie je kompletné, ale pracujeme na doplnení. Je tu veľa nových mladých hráčov ako Domonkos a Divkovič. Mladým hráčom dôverujem. Potrebujú čas a trpezlivosť, nemôžeme si myslieť, že môžu hrať hneď od začiatku," uviedol 52-ročný Talian.

Podľa kapitána mužstva Marina Ljubičiča je nálada v mužstve výborná a každý už netrpezlivo očakáva prvý ligový zápas. "Každá príprava je ťažká. Prišiel nový tréner, všetci sa chceli ukázať. Neboli ľahké tréningy, zápasy sme hrali s dobrými súpermi. Prišli noví mladí hráči, musíme im pomáhať. Všetci už čakáme na prvý zápas," znel hlas z hráčskej kabíny. Športový riaditeľ Jan Van Daele podrobnejšie vysvetlil hráčske príchody a odchody, pričom priznal, že z iných klubov bol veľký záujem najmä o reprezentantov do 21 rokov: "Cieľom bolo, aby sme udržali káder pokope. Prioritou bolo udržať Šatku, bolo veľa záujemcov o jeho služby. Vedeli sme, že Davis bude dlho chýbať, preto sme priviedli Koštrnu. Mali sme možnosť výmeny Polievky do Žiliny a získali sme za neho Čmelíka. Veľa minút dostali mladí hráči Domonkos, Divković ale aj ďalší. Budeme chcieť oznámiť príchody ďalších hráčov. Cieľom je dostať sa do prvej šestky a v nadstavbovej časti atakovať prvé štyri pozície. Do stredu poľa hľadáme univerzálneho hráča. Zaznamenali sme záujem, hlavne o reprezentantov a o Davisa, ale rozhodli sme sa, že odmietneme ponuky. Nie sú tak aktuálne žiadne odchody."

Manažér mládežníckej akadémie Krisztián Németh priblížil dôležitosť mladých hráčov: "Vieme, že DAC bude silný, ak bude mať silnú akadémiu. Súčasnosti môžeme byť hrdí, že medzi akadémiami sme skončili na 5. mieste a máme 10 reprezentantov. Máme 30 trénerov, ktorí pomáhajú rastu mladých hráčov. V minulom ročníku traja hráči vybehli na trávnik MOL Arény a v tomto ročníku ich bude viac. Rozbiehame DAC regional projekt, DAC bude zodpovedať za to, aby kvalita futbalu išla v našom regióne hore."

Príchody: Patrik Macej (Michalovce), Kristián Koštrna (Blagojevgrad), Lukáš Čmelík (Žilina), Špiriak, Bajič, Domonkos, Divković (DAC U19)

Odchody: Ľubomír Michalík, Pape Macou Sarr, Darko Tofiloski, Zsolt Németh, Róbert Polievka, Peter Štepanovský, Jakub Brašeň, Vojtech Milošovič, Roland Černák (všetci ukončenie zmluvy)

Káder Dunajskej Stredy na sezónu FL 2017/18:

brankári: Száraz, Macej, Slávik
obrancovia: Huk, Kocsis, Kwin, Koštrna, Živkovič, Davis, Špiriak, Šatka, Kosorin, Bajič
stredopoliari: Ljubičič, Pačinda, Ľupták, Vida, Simon, Moďoroši, Domonkos, Čmelík, Kontár, Aluku
útočníci: Mervó, Almási, Mészáros, Šafranko, Divković

Realizačný tím:

tréner: Marco Rossi
asistenti trénera: Cosimo Inguscio, Giovanni costantino, Branislav Fodrek
kondičný tréner: Csaba Gábriš
tréner brankárov: Martin Raška

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.