Na Hlbokej ulici v Trnave, kde došlo k tragédii, budujú ostrovčeky

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Trnava 19. júla (TASR) – Ani nie týždeň po tragédii v Trnave, keď na Hlbokej ulici zrazil opitý vodič chodkyňu na priechode tak, že jej odtrhlo končatiny, pristupuje mesto k opatreniam na tomto úseku cesty. V spolupráci s dopravnou políciou začalo s výstavbou ostrovčekov, ktoré zabránia jazdiť v odbočovacom pruhu rovno, ako to robili mnohí vodiči, vrátane mladíka, ktorý tragédiu zapríčinil.

Podľa hovorcu mesta Pavla Tomašoviča ostrovček bude osadený pod lávkou pre peších pod semaformi v smere na City Arenu. "Jeden pruh v tomto smere slúži na jazdu priamo, druhý je odbočovací. Opatrenie zamedzí zneužívať tento pruh na jazdu priamo," povedal Tomašovič pre TASR. Druhý ostrovček vznikne v strede komunikácie pri priechode pre chodcov. Tu je svetelná signalizácia nastavená na nevyhnutný čas, aby chodec dokázal cez štvorprúdovku prejsť. Hoci chodcom pri prechádzaní zasvieti už v polceste červená, stopku majú ešte nejaký čas aj stojace autá.

Tomašovič dodal, že opatrenia na Hlbokej ulici mesto chcelo robiť už dávnejšie. Bežné kolízie na tejto komunikácii vnútorného mestského okruhu nie sú výnimočné, smrteľná nehoda na rovnakom mieste ako vo štvrtok 13. júla sa stala aj pred pár rokmi. Dopravná polícia však mala tendenciu odkloniť peších v čo najväčšej miere na nadúrovňovú lávku pre peších, čo sa ale podarilo iba sčasti, chodci priechod pri daňovom úrade hojne používajú.

"Chceme robiť podobné opatrenia aj na iných nebezpečných úsekoch podľa potrieb a požiadaviek mestských častí. Dopravná polícia, ktorá každú žiadosť posudzuje, však zároveň musí dbať na plynulosť premávky," dodal Tomašovič. Na úseku na Hlbokej opatrenia jej plynulosť neovplyvnia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.