V podzemí hotela v Karlových Varoch horelo, evakuovali stovky ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Praha 21. júla (TASR) - Takmer tristo ľudí evakuovali vo štvrtok podvečer českí hasiči z hotela Thermal v Karlových Varoch v dôsledku požiaru v balneoprevádzke. Informoval o tom dnes spravodajský server Novinky.cz.

Požiar sa z podzemných priestorov našťastie nerozšíril. Pri požiari neutrpel nikto zranenia, záchranári podnikli len preventívne kontroly.

"Do ubytovacej časti hotela, ktorá je priamo nad miestom požiaru, prenikol dym, veliteľ zásahu preto rozhodol o evakuácii všetkých hotelových hostí," uviedol hovorca hasičov Martin Kasal. Hasiči potom skontrolovali všetky poschodia a všetky izby v hoteli.

Na mieste zasahovala aj posádka záchrannej služby, ktorá skontrolovala niekoľko klientov pre podozrenie z nadýchania sa dymom, ošetrila tiež jedného hasiča vzhľadom na vyčerpanie.

Príčina požiaru a výška škody sa podľa hovorcu hasičov ešte len zisťujú. Likvidáciu požiaru komplikovala veľmi vysoká teplota v mieste požiaru v podzemných priestoroch a silné zadymenie.

Požiar bol podľa Noviniek.cz hasičom nahlásený o 19.30 h, pričom po hodine sa ho podarilo dostať pod kontrolu. Hostia sa do svojich izieb napokon vrátili pred 23.30 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.