Generálna prokuratúra preskúma spisy v súvislosti s Rapid life

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 21. júla (TASR) - Generálna prokuratúra Slovenskej republiky (GP SR) na základe informácií o podozrení z trestnej činnosti štatutárnych zástupcov Rapid life životná poisťovňa, a. s., prijala viaceré opatrenia. Zahŕňajú previerku ukončených vecí či stretnutie s nútenou správkyňou poisťovne. TASR informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová.

"GP SR uložila prokurátorom krajských prokuratúr preskúmať všetky trestné veci, v ktorých ako podozrivé osoby vystupovali štatutárni zástupcovia Rapid life životná poisťovňa, a. s., ktoré boli skončené v trestnom konaní pred začatím trestného stíhania, alebo prípravné konanie bolo skončené bez vznesenia obvinenia. Dozor v týchto veciach vykonávali prokurátori okresných prokuratúr a ide o podozrenie z trestnej činnosti súvisiacej s činnosťou životnej poisťovne," povedala Tökölyová.

Prokurátori GP SR ďalej preskúmajú všetky trestné veci, v ktorých ako podozrivé osoby vystupovali štatutárni zástupcovia Rapid life životná poisťovňa, a. s., ktoré boli skončené v trestnom konaní pred začatím trestného stíhania alebo prípravné konanie bolo skončené bez vznesenia obvinenia. Dozor v týchto veciach vykonávali prokurátori krajských prokuratúr.

"V trestných veciach, v ktorých nebolo trestné konanie ukončené, nariadila Generálna prokuratúra SR správovú povinnosť a prokurátori GP budú vykonávať aktívnu dohľadovú právomoc," doplnila Tökölyová.

GP SR taktiež uskutoční pracovné rokovanie s riaditeľom útvaru dohľadu nad finančným trhom NBS a nútenou správkyňou Rapid life životná poisťovňa, a. s.

"Generálna prokuratúra Slovenskej republiky na základe preskúmania trestných vecí a výsledkov rokovania rozhodne o ďalšom zákonnom postupe a to aj v súčinnosti s Úradom špeciálnej prokuratúry," dodala Tökölyová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.