Zemetrasenie na Kose: Obyvatelia i turisti prespali noc vonku

Na snímke zničené lode v prístave po zemetrasení v tureckom meste Bodrum 21. júla 2017. Foto: TASR/AP

Atény 22. júla (TASR) - Stovky obyvateľov a turistov na východogréckom ostrove Kos prespali dnešnú noc v parkoch, olivových hájoch alebo vo svojich autách po tom, čo dvoch turistov usmrtilo a takmer 500 ďalších zranilo silné zemetrasenie, ktoré v noci na piatok zasiahlo priľahlé oblasti v Egejskom mori, Grécku a Turecku. Píše o tom agentúra AP.

Najmenej dve osoby, ktoré pri otrasoch zeme utrpeli v Grécku zranenia, sa dnes nachádzali v kritickom stave. Predtým ich letecky previezli na ostrov Kréta, ležiaci južne od pevninského Grécka.

Americká geologická služba USGS stanovila magnitúdu zemetrasenia na 6,7. Obeťami prírodného živlu sa na Kose stali 39-ročný turecký a 20-ročný švédsky turista, oznámila polícia. Obaja zahynuli, keď sa zrútil strop v hojne navštevovanom bare v Starom meste ostrovnej metropoly Kos.

Pomerne plytké podmorské zemetrasenie vyvolalo prívalové vlny cunami, ktoré ničili člny a autá zaparkované pri pobreží - dokonca aj v tureckom letovisku Bodrum.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.