Turecký Trabzonspor má v novej sezóne najvyššie ciele, chce titul

Ján Ďurica Foto: TASR/Pavel Neubauer

Šamorín-Čilistov 25. júla (TASR) - Futbalisti Trabzonsporu absolvujú na Slovensku záverečný blok prípravy pred novou sezónou tureckej Süper Lig. Tréningový tábor si rozložili v šamorínskom rezorte x-bionic® sphere, kde v stredu 26. júla odohrajú prípravný duel proti slovenskému šampiónovi MŠK Žilina.

Turci sú na Slovensku od 19. júla, v pondelok sa predstavili na ihrisku druholigového ŠKF Sereď, s ktorým remizovali 3:3. Dres Trabzonsporu si oblieka aj trojica slovenských reprezentantov Ján Ďurica, Matúš Bero a Juraj Kucka. Všetci traja si podmienky v Šamoríne pochvaľujú. "Podmienky v Šamoríne sú vynikajúce, všetci ich poznáme už z reprezentačných sústredení. Všetko je tu na top úrovni, aj čo sa týka európskeho porovnania. To, že ako Slováci sme tu doma, je o to lepšie. Trénujeme dvakrát do dňa, potom oddychujeme. Sme radi, že sme doma a užívame si to," vravel pred početnou skupinou slovenských i tureckých novinárov Ďurica.

Trabzonspor tento rok oslávi 50. výročie založenia klubu a najskúsenejší z trojice Slovákov v drese šiesteho tímu uplynulej sezóny Süper Lig zdôraznil, že mužstvo má aj z toho dôvodu v novom ročníku tie najvyššie ciele. "Už v minulej sezóne prišlo dvanásť nových hráčov. Nejaký čas trvá, aby sa vytvorilo silné mužstvo. Po príchode Juraja Kucku a ďalších hráčov sa kvalita ešte zvýšila a myslím si, že tento rok sme pripravení zabojovať o najvyššie priečky. Chceme ísť na titul. Vieme, že to nebude ľahké, ale urobíme pre to maximum," dodal Ďurica.

Juraj Kucka patrí medzi najnovšie akvizície Trabzonsporu, do klubu prestúpil v lete z AC Miláno. Záujem o jeho služby z tureckej strany bol už dlhší čas. "Keď sa kluby dohadovali o prestupe, ja som bol v tom čase na dovolenke. Po návrate do Milána som absolvoval vstupné testy a zapojil som sa do tréningového procesu. O niekoľko dní prišli do Milána zástupcovia Trabzonsporu. Myslím si, že to bolo vo štvrtok a ešte v rovnaký deň večer som odletel do Turecka. Na druhý deň som sa podrobil lekárskym testom, večer som podpísal zmluvu a prestup bol na svete," opísal defenzívny stredopoliar svoju cestu do Turecka.

Informácie o Turecku zháňal najmä od svojho kamaráta a kolegu z reprezentácie Ďuricu. "Keď som sa dozvedel o záujme klubu, tak som sa o Trabzonspore bavil najmä s Janom. Počas reprezentačných zrazov mi však poskytli informácie o podmienkach a živote v krajine aj iní spoluhráči, ktorí tam pôsobili či pôsobia," dodal Kucka. Na porovnávanie medzi talianskym a tureckým futbalom je podľa neho ešte priskoro: "Ťažko to hodnotiť, som tu dva týždne aj s cestou. Tréningy sú odlišné ako v Miláne, pretože každý tréner má odlišný štýl. Najskôr musím poriadne spoznať spoluhráčov, aké majú herné vlastnosti, ako vyzerajú na ihrisku. Nie je to ľahké, ale každým ďalším zápasom by sa to malo zlepšovať. Ešte máme čas, aby sme sa ako tím zohrali."

Matúš Bero prestúpil do Trabzonu vlani z AS Trenčín. Jeho prvú sezónu v krajine polmesiaca ovplyvnilo zranenie, po ktorom sa v druhej polovici sezóny ťažšie dostával do formy. Zdravotné problémy sú však už minulosť a Bero je pripravený zabojovať o miesto v základnej zostave. "Po zranení to nebolo z mojej strany ideálne, sám to viem. Trochu som sa hľadal, ale verím, že už je to za mnou. Na novú sezónu som pripravený," vravel Bero. Ofenzívny univerzál je pripravený hrať na ktorejkoľvek pozícii, ktorú mu určí tréner. "Moja pôvodná pozícia je 'osmička', ale, samozrejme, musím hrať tam, kde to tréner odo mňa vyžaduje a kde som najplatnejší pre tím," dodal Bero.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.