Slovenská sporiteľňa vykázala v 1. polroku čistý zisk 86,5 mil. eur

Slovenská sporiteľňa, archívne foto. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 4. augusta (TASR) - Slovenská sporiteľňa dosiahla v prvom polroku 2017 zisk po zdanení 86,5 milióna eur. Objem úverov prekročil hranicu 11 miliárd eur. Informoval o tom dnes Lukáš Havlík z odboru komunikácie a sponzoringu banky.

Prevádzkový zisk banky dosiahol v 1. polroku 2017 výšku 147,1 milióna eur. Objem vkladov klientov dosiahol 12,1 miliardy eur, medziročne sa zväčšil o 10,8 %. Celkový objem úverov predstavoval 11 miliárd eur, pričom medziročne vzrástol o 1,4 miliardy eur. Rast poskytnutých úverov na bývanie dosiahol 16,4 %, spotrebné úvery vzrástli o 7,8 %. Objem úverov 2,6 miliardy eur korporátnym klientom medziročne narástol o 9,3 %.

Kapitálová primeranosť banky bola v 1. polroku 2017 na úrovni 20,7 %, čím výrazne prekročila zákonom stanovenú hranicu. Podiel nesplácaných úverov (4,1 %) sa medziročne znížil o 1,2 percentuálneho bodu.

"S výsledkami za prvých šesť mesiacov tohto roka sme spokojní, keďže náš biznis rastie v súlade s našimi očakávaniami. Slovenská sporiteľňa aj v silnom konkurenčnom prostredí potvrdzuje pozíciu lídra, tak v oblasti vkladov, ako aj úverov. V prostredí historicky najnižších úrokových sadzieb sa sústreďujeme na zlepšovanie klientskej skúsenosti s dôrazom na digitalizáciu, zvyšovanie efektívnosti a dôsledné riadenie nákladov," zhodnotil výsledky predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne Štefan Máj.

Slovenská sporiteľňa mala v 1. polroku tohto roku 4270 zamestnancov, 284 pobočiek, 794 bankomatov a evidovala 2,31 milióna klientov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.