Začína sa festival Atmosféra, koná sa v netradičnom prostredí

Ilustračná snímka Foto: TASR/Branislav Račko

Hontianske Nemce 4. augusta (TASR) - V netradičnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec v okrese Krupina sa dnes a v sobotu uskutoční 6. ročník festivalu Atmosféra. Podľa organizátorov ide o malý rodinný festival mimo civilizácie.

"Chcela som priniesť niečo nové, niečo, s čím sa ľudia v Hontianskych Nemciach bežne nestretnú, ale aj ukázať ľuďom na dedine, že nie každá akcia musí byť len o folklóre, guláši a pive. Pripravila som preto s pomocou mnohých ľudí toto podujatie, na ktoré môžu prísť všetky vekové kategórie," povedala o festivale jeho organizátorka Gretka Pavlovová.

V čase, keď s festivalom začínala, prišlo do miestneho kultúrneho domu ledva dvesto ľudí. Dnes už riadi tím dobrovoľníkov, ktorí zabezpečujú stanové a karavanové mestečko na lúke vo viniciach neďaleko obce. A návštevníkov, ktorí už pravidelne prichádzajú z celého Slovenska, môže rátať na stovky.

"Chcem, aby Atmosféra ostala malým festivalom, s komunitou ľudí, ktorí si každoročne prídu pozrieť niečo nové,"
dodala organizátorka.

Po minulých ročníkoch, kedy na ňom vystúpili Vec či Korben Dallas, tento rok prídu kapely a interpreti ako Billy Barman, Longital, Katarína Máliková, Rusín Čendeš Orchestra či Martin Geišberg. Priestor dostanú aj menšie kapely ako Transpolune, Konekshan či Chris Ellys alebo Alex Kelman. Súčasťou budú sprievodné diskusie OZ Živica, Nadácie Zastavme korupciu, čítanie kníh, dizajn prednášky, cestopisy, profesionálne workshopy na pamäť (nielen pre dôchodcov), capoeira tréning, cvičenia jogy, divadlá a tvorivé dielne pre najmenších.

Skutočné čaro malých festivalov je podľa Pavlovovej o rodine, intenzívnych zážitkoch a zábave, ktorú môžeme zdieľať s ľuďmi, ktorých poznáme. "Je to alternatíva voči hluku okolo nás. Je to o pocite, ktorý s nami ostane dlho po tom, čo sa vrátite z iného sveta, zo zelenej lúky mimo civilizácie, " povedala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.