Bostonská TD Garden zaplatí štátu Massachusetts pokutu 2 milióny USD

Ilustračná snímka. Foto: TASR AP

Boston 4. augusta (TASR) - Predstavitelia spoločnosti TD Garden v Bostone súhlasili s úhradou takmer dvoch miliónov amerických dolárov štátnemu ministerstvu pre ochranu a rekreáciu v Massachusetts. Majitelia haly TD Garden, kde hrávajú svoje domáce zápasy hokejisti Bostonu Bruins a basketbalisti Bostonu Celtics, porušili zákon z roku 1993 o poskytnutí haly pre tri charitatívne akcie ročne.

Nesplnenie dohody odhalila minulý týždeň skupina tínedžerov, ktorá protestovala pred halou hlasným bubnovaním a plagátmi upozorňujúcimi na povinnosť spoločnosti nahradiť škodu. Mladí ľudia vypočítali, že spoločnosť dlhuje štátu 13,8 milióna dolárov už aj s pokutami a úrokmi za niekoľko rokov.

Študenti hľadali finančné prostriedky na nový hokejový štadión vo svojom okolí. Milión dolárov z úhrady by malo ísť práve v prospech komunitného športového zariadenia na Jackson Square v Bostone. Majitelia arény vo štvrtok sľúbili, že vytvoria plán, ktorý zabezpečí, že aréna v budúcnosti splní svoje zákonné povinnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.