Parlament a Bratislavský hrad otvoria svoje brány verejnosti

Na archívnej snímke pohľad na Bratislavský hrad. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 5. augusta (TASR) - Národná rada SR a Bratislavský hrad otvoria 1. septembra svoje brány verejnosti. Deň otvorených dverí sa bude konať pri príležitosti 25. výročia podpisu Ústavy SR. Verejnosť bude môcť navštíviť aj priestory hradu, ktoré sa bežne vidieť nedajú. Návštevníkov čaká kultúrny program a predstavia sa aj policajti, hasiči a vojaci. Informoval o tom dnes komunikačný odbor parlamentu.

"Tento významný deň sa snažíme prichystať program, ktorý upúta čo najširšie publikum. Najmä si však chceme úctivo pripomenúť 25. výročie podpísania Ústavy SR," uviedol predseda parlamentu Andrej Danko.

Na hrade si budú môcť ľudia pozrieť reprezentačné priestory, nové zrekonštruované priestory vrátane Zimnej jazdiarne, ktorá bola využívaná počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ. Chystá sa aj celodenný folklórny festival s večerným galaprogramom na nádvorí hradu.

Počas Dňa otvorených dverí sa predstavia aj policajti, hasiči a vojaci. Policajti si pripravili policajnú techniku a improvizovanú veterinárnu kliniku pre deti. Tie sa budú môcť zahrať na veterinára alebo si pozrieť mikroorganizmy pod mikroskopom.

Návštevníci budú môcť vidieť aj zásah služobného psa, ktorý zachráni samovraha na streche vozidla. "Hasiči zase pripravia pre deti lanovku, ale aj možnosť vyskúšať si hasenie požiaru. Naša armáda sa opäť odprezentuje svojou technikou a mnohými zaujímavými ukážkami," doplnil komunikačný odbor parlamentu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.