Na Gypsy Feste vystúpi aj maďarský spevák Joci Pápai

Na archívnej snímke defilé 9. ročníka svetového rómskeho festivalu Gypsy Fest. Na snímke pestrofarebný sprievod plný hudby a tanca prechádza cez historické centrum hlavného mesta Slovenska. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 7. augusta (TASR) – Na piesňovej súťaži Eurovision Song Contest, ktorá sa tento rok v máji uskutočnila v ukrajinskom Kyjeve, mal ôsmu najlepšiu pieseň spomedzi interpretov a kapiel z 35 krajín. Maďarský spevák Joci Pápai u miliónov divákov zabodoval s piesňou Origo, ktorá je zmesou tradičnej rómskej hudby, popu a hipster štýlu. Práve tento spevák sa o niekoľko týždňov predstaví aj bratislavským divákom.

V hlavnom meste vystúpi 7. septembra v rámci módnej šou s názvom Visegrad Roma Designer, ktorá je súčasťou 10. ročníka Gypsy Festu. „Keď sme Jociho Pápaia oslovili, okamžite s vystúpením na módnej šou súhlasil, pretože je hrdý Róm. Visegrad Roma Designer chce totiž upozorniť na talentovaných dizajnérov, ktorí robia dobré meno svojmu etniku,“ uviedli pre médiá organizátori.

Exkluzívne modely pre Gypsy Fest pripravila dizajnérka Monika Vontszemuová, ktorá patrí k popredným tváram súčasnej módnej scény na Slovensku. Rómska návrhárka vytvorila v predchádzajúcich rokoch modely pre niekoľko ročníkov súťaže Miss Slovensko.

Ďalšou úspešnou tvárou je slovenský dizajnér Pavel Berky žijúci vo Veľkej Británii. Tento rok vyhral v Spojených štátoch amerických súťaž s názvom Exalt Fashion Show. Vďaka víťazstvu mal vlastnú módnu prehliadku v štyroch svetových metropolách - New Yorku, Miláne, Paríži a Londýne.

Treťou tvárou, ktorá sa predstaví v rámci Visegrad Roma Designers, je zakladateľka maďarskej módnej značky Romani Design. Erika Varga patrí vo svojej krajine k popredným dizajnérkam. „Jej modely si obliekajú mnohé moderátorky viacerých tamojších televízií,“ doplnili organizátori. V programe vystúpi aj český spevák Ján Bendig.

Informáciu pre TASR poskytol Róbert Hamburgbadžo, PR manažér festivalu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.