V blízkosti Richňavských jazier chcú postaviť rekreačné domčeky

Ilustračná snímka Foto: Facebook Rekreačné Stredisko Natur v Turčeku

Štiavnické Bane 8. augusta (TASR) - V blízkosti Malého a Veľkého Richňavského jazera v extraviláne obce Štiavnické Bane chce banskobystrická spoločnosť Richňava rezort, s.r.o., postaviť 40 rekreačných domov. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Okrem domov počíta návrh aj s výstavbou prístupovej komunikácie, vŕtanej studne, objektu akumulácie vody, dažďovej kanalizácie, elektrických rozvodov a verejného osvetlenia. "Architektonické a dispozično-prevádzkové riešenie domčekov umožní ich využívanie vo všetkých ročných obdobiach vrátane zimných mesiacov," uvádza sa v materiáli.

Výstavbu navrhuje spoločnosť mimo zastavaného územia obce, ide o trvalé trávne porasty. Na pozemkoch sa nachádzajú zostatky lyžiarskeho vleku (minibunky), ktoré budú podľa zámeru odstránené aj spolu s nelegálnou šachtou pre záchyt vody. Riešené územie sa nachádza západne od hranice Pamiatkovej rezervácie (PR) Štiavnické Bane. Menšia východná časť územia leží v hraniciach PR, na tejto ploche dokumentácia nenavrhuje výstavbu objektov mimo časti rozšírenia už existujúcej prístupovej cesty, trafostanice a vŕtanej studne vodného zdroja.

Celková plocha riešeného územia je 27.470 m2, z toho 26.771 m2 vo vlastníctve stavebníkov. "Riešené územie už v minulosti bolo pripravované na výstavbu rekreačných domov. Realizácia zámeru zvýši možnosti a kvalitu cestovného ruchu v danej lokalite. S využitím predmetnej lokality počíta aj t. č. už vypracovaný koncept územného plánu obce Štiavnické Bane vo svojom 1. variante," uvádza spoločnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.