Lajčák: Neviem si predstaviť úspešnú OSN bez aktívnej úlohy Nemecka

Na archívnej snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Foto: TASR Jakub Kotian

Bratislava/Wolfsburg 7. augusta (TASR) – Nemecko hrá mimoriadne dôležitú globálnu úlohu a zároveň zohráva konštruktívnu úlohu na pôde Organizácie Spojených národov (OSN). Na piatkovej (4.8.) spoločnej tlačovej konferencii s nemeckým ministrom zahraničných vecí Sigmarom Gabrielom to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD).

"Nemecko prispieva ku globálnej stabilite, je masívnym poskytovateľom rozvojovej pomoci, je zástancom trvalo udržateľného rozvoja aj obhajcom politiky ľudských práv, to sú všetko priority OSN, moje priority v budúcej funkcii, takže neviem si predstaviť úspešnú OSN bez aktívnej a viditeľnej úlohy Nemecka," uviedol.

Nemecký minister zahraničných vecí vyjadril ministrovi Lajčákovi podporu na poste predsedu 72. Valného zhromaždenia (VZ) OSN, ktorého sa zhostí v septembri. "Nemecko bude aj finančne podporovať tvoju prácu a súhlasíme s celou tvojou agendou najmä v súvislosti s budovaním mieru, preventívnym riešením konfliktov. Naozaj tu treba posilniť rolu OSN," uviedol.

Domnieva sa, že je potrebné prispieť k stabilite a udržateľnému rozvoju, a preto aj OSN musí byť posilnená, čo je aj v záujme Nemecka. "Môžeš si byť istý, že Nemecko je na tvojej strane," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.