Vo Venezuele sa zhoršuje situácia, rezort diplomacie neodporúča cestu

Na archívnej snímke demonštranti počas pokračujúcich protestov proti vláde v Caracase. Foto: TASR/AP

Bratislava 7. augusta (TASR) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR vydalo tretí stupeň cestovného odporúčania pre Venezuelu – necestovať do krajiny.

"Ministerstvo upozorňuje slovenských občanov na neustále sa zhoršujúcu situáciu vo Venezuelskej bolívarovskej republike súvisiacu s dlhodobou politickou a ekonomickou krízou, konaním rozsiahlych demonštrácií v hlavnom meste Caracas a v ďalších mestách po celej krajine a vážnymi problémami v doprave, zásobovaní a v službách," informuje o tom rezort diplomacie na svojej internetovej stránke.

Slovensko nemá vo Venezuele zastupiteľský úrad. Slováci sa v prípade núdze môžu obrátiť na ktorýkoľvek zastupiteľský úrad členskej krajiny EÚ v Caracase alebo na Veľvyslanectvo SR v Brazílii.

"V prípadoch nevyhnutých služobných ciest ministerstvo odporúča občanom SR o ceste vopred informovať Veľvyslanectvo SR v Brazílii na čísle nepretržitej pohotovostnej služby: +55 61 99848 1249 alebo prostredníctvom e-mailu na emb.brasilia@mzv.sk," uviedol rezort pričom odporúča Slovákom, aby pred cestou využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na stránke ministerstva.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.