Sú nezastaviteľní: pod Štrbským plesom im pribudne špeciálna brána

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavel Neubauer

Štrbské Pleso 8. augusta (TASR) – Na ceste pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese v smere ku vodopádu Skok vyrastie od piatka 11. augusta do nedele 13. augusta špeciálna brána. Za každý prechod popod ňu organizátor projektu prispeje sumou 20 centov. Financie pôjdu pre 13 hendikepovaných ľudí, ktorí ich využijú na športové pomôcky.

Projekt Nezastaviteľní spája 13 ľudí zo Slovenska a Českej republiky s rôznymi príbehmi, ktorých spája jeden spoločný sen. Aj napriek svojmu hendikepu neprestali bojovať a chcú aktívne športovať. Jedným z cieľov projektu je motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a aktívnym pohybom pomohli hendikepovaným. Aj vďaka takejto pomoci získajú špeciálne športové vybavenie, ako handbike, špeciálne upravený bicykel, monoski alebo sledge bežky, ktoré im pomôžu žiť aktívne.

"Sám viem, čo znamená chcieť žiť naplno, aj keď život napíše ťažký príbeh. Stále žijem rovnako, ako keď som bol zdravý. Od úrazu som dokonca stihol let na rogale či zoskok z lietadla," povedal ambasádor projektu, raper Bekim Aziri. Ten si ako 16-ročný pri páde na pretekoch v bikrose zranil miechu a ochrnul.

Vlani sa podarilo vyzbierať 34.854 eur, vďaka čomu dostalo športové náradie 11 hendikepovaných športovcov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.