Slovenskú expozíciu na Expo 2017 navštívilo takmer 150.000 záujemcov

Slovensko na svetovej výstavy Expo 2017 v kazašskej Astane Foto: TASR/AP

Bratislava/Astana 9. augusta (TASR) – Slovenskú expozíciu na Expo 2017 v kazašskej Astane navštívilo doteraz takmer 150.000 záujemcov. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR o tom informuje na sociálnej sieti.

"Len v mesiaci júl prišlo slovenskú expozíciu pozrieť 85.832 návštevníkov, a tak od jej otvorenia sa číslo záujemcov o náš stánok vyšplhal už skoro na 150.000," spresnil rezort diplomacie.

V kazašskej Astane v prvej polovici júna bol slávnostne otvorený medzinárodný veľtrh Expo 2017. Slovensko tam predstavuje expozíciu pod heslom "Krajina dobrých nápadov, skvelé myšlienky pre energiu budúcnosti". Hlavným cieľom podujatia je demonštrácia úspechov v oblasti zelenej energie v rámci celého sveta ako predpokladu trvalo udržateľného rozvoja, zachovania prírodných zdrojov a udržania priemernej kvality životného prostredia. 

Kazachstan, rozlohou deviata najväčšia krajina na svete, patrí medzi stredoázijských ekonomických lídrov. Svetová výstava Expo 2017 potrvá do 10. septembra. Trvalou súčasťou slovenskej expozície je cestovný ruch ako príležitosť ukázať to najlepšie z krajiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.