Silná búrka skomplikovala dopravu na Morave a v Sliezsku

Na snímke, ktorú zverejnil HZS Jihomoravského kraje na svojej Facebookovej stránke, môžeme vidieť zásah po búrke. Foto: Facebook

Praha 10. augusta (TASR) - Dopravné problémy spôsobila búrka sprevádzaná silným nárazovým vetrom a krupobitím, ktorá sa dnes ráno prehnala Moravou a Sliezskom. Najhoršia situácia je v Olomouckom kraji, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Kvôli popadaným stromom zostala neprejazdná diaľnica D35 v úseku z Mohelnice do Olomouca. Došlo aj k prerušeniu železničnej dopravy v koridore medzi Olomoucom a Prahou, odkiaľ hlásili aj škody na traťovom elektrickom vedení, čo sa dotklo zhruba dvoch desiatok vlakov.

Podľa Českých dráh tam nebolo možné zaviesť ani náhradnú autobusovú dopravu, keďže stromy zablokovali aj paralelné cestné komunikácie.

Hasiči v Olomouckom kraji mali v súvislosti s búrkou hlásených okolo 130 udalostí. Išlo predovšetkým o spadnuté stromy a konáre na cestách alebo poškodenú strešnú krytinu. Takmer 100 výjazdov absolvovali aj hasiči v Moravskosliezskom kraji.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.