ÚLK pokračuje v projektoch, I. Kozák: Máme veľké očakávania

Na snímke prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Ivan Kozák. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 10. augusta (TASR) - Únia ligových klubov (ÚLK), ktorá zastrešuje najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž Fortuna ligu, pokračuje aj v súťažnom ročníku 2017/18 vo viacerých projektoch s cieľom prilákať divákov na tribúny.

"Stalo sa už dobrým zvykom, že po hektickom lete predstavujeme projekty na sezónu 2017/18. Máme od nej veľké očakávania, nový hrací model má priniesť väčšiu atraktivitu a náboj. Veľmi ma tiež teší posun infraštruktúry, len jeden klub 1. FC Tatran Prešov odohrá svoje zápasy na inom štadióne," uviedol prezident ÚLK Ivan Kozák.

Novinkou je celosezónny športovo-lifestylový projekt MISS Fortuna ligy. "MISS Fortuna ligy je celosezónny projekt. Krása, futbal a fanúšikovia - to je spojenie, ktoré je dlhodobé. Chceli sme ho prepojiť. Na konci sezóny by mal vyvrcholiť galavečerom. Očakávame všeobecne zvýšený záujem na tribúnach. Verím, že to pritiahne ďalšiu generáciu na štadióny. Je to projekt, ktorý by mal ligu ešte viac zviditeľniť" povedal Kozák. Súťaž sa začne 10. augusta, finále je na programe v apríli 2018. V základnej časti sa budú prihlasovať vhodné kandidátky, následne sa z nich vyberie 36 do semifinále (tri z každého klubu). Vo finálovej dvanástke budú mať zastúpenie všetky kluby. Kritériom projektu nebude len krása, ale aj aktívny vzťah k futbalu.

V predchádzajúcom ročníku zaznamenala veľký ohlas tzv. "15-tisícová strela". Z celkovo 710 zaregistrovaných účastníkov sa šesť z nich tešilo z finančnej odmeny. V novej sezóne sa spolu s generálnym partnerom súťaže Fortuna SK upravil model, najvyššia možná výhra sa navýšila na 20.000 eur. Okrem toho môže súťažiaci získať okamžitú výhru vo výške 30, 50, 100 a 500 eur.

Pokračovať budú aj tematické kolá, v sezóne 2016/17 pripravila Nadácia ÚLK celkovo päť takýchto kôl. "Hlásime sa k regiónom, kde hrajú kluby najvyššiu súťaž. Chceme pomáhať. V predošlom ročníku sme podporili dvanásť vybraných regionálnych projektov. Chceme pokračovať v tejto činnosti, projekty podporíme finančnou sumou," povedal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Zostáva aj projekt Zápasu Mesiaca. "Na úvod sme si vybrali stretnutie medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Viac sa tomuto stretnutiu budeme venovať aj z historického pohľadu," dodal Kozák. So začiatkom súťaže prišlo aj k rebrandingu oficiálneho webu súťaže, v dohľadnom čase spustia tiež novú aplikáciu. Spolu s novým hracím modelom by mali tieto novinky pritiahnuť podľa Kozáka viac divákov: "Snažili sme sa priniesť model, ktorý bude atraktívny vpredu, v strede aj na konci tabuľky. Teší ma pozitívny ohlas fanúšikovskej a odbornej verejnosti."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.