Prokurátor podáva v trestnom konaní obžalobu na Miroslava Ž.

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 10. augusta (TASR) - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal dnes na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku obžalobu na Miroslava Ž. pre trestný čin účasti na úkladnej vražde a trestnú činnosť spojenú s nedovoleným ozbrojovaním a obchodovaním so zbraňami. TASR o tom informovala Jana Tökölyová, hovorkyňa ÚŠP.

Podľa prokurátora sa mal Miroslav Ž. trestnej činnosti dopustiť tak, že si objednal vraždu poškodeného Dalibora P. u Štefana R., ktorému na spáchanie skutku poskytol aj útočnú pušku – samopal vzor 58.

"Obvinený Štefan R. sa od začiatku trestného konania ku skutku priznával, spolupracoval s orgánmi činnými v trestnom konaní a následne uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste, ktorú Špecializovaný trestný súd schválil 16. marca a uložil mu trest odňatia slobody vo výške 16 rokov v ústave s maximálnym stupňom stráženia," pripomenula hovorkyňa ÚŠP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.