Neymar ozdobil debut za Paríž St. Germain gólom

Brazílsky futbalista Neymar počas jeho oficiálneho predstavenia fanúšikom PSG pred zápasom 1. kola francúzskej futbalovej Ligue 1 PSG - Amiens 5. augusta 2017 v Paríži. Foto: TASR/AP

Paríž 14. augusta (TASR) - Najdrahší futbalista sveta Neymar sa strelecky presadil hneď vo svojom premiérovom vystúpení za Paríž St. Germain. Strelil tretí gól pri nedeľnom víťazstve 3:0 na pôde Guingampu v 2. kole najvyššej francúzskej súťaže.

Brazílčan nastúpil pri debute po rekordnom prestupe za 222 miliónov eur z FC Barcelona na ľavom krídle ofenzívnej trojice Parížanov. Ich tréner Unai Emery zvolil formáciu 4-3-3, v strede útoku bol Edinson Cavani a na opačnej strane Angel Di Maria. Neymar prihral v 62. minúte Cavanimu na gól a o dvadsať minút neskôr skóroval sám.