Najväčšia putovná prehliadka filmov Projekt 100 má nový vizuál

Na screenshote z Youtube scénka z filmu Obchod na korze. Foto: Screenshot Youtube

Bratislava 15. augusta (TASR) - Najväčšia putovná prehliadka filmov na Slovensku Projekt 100 odštartuje 6. septembra. Tento rok prinesie desať celovečerných a jeden krátky film. V poradí 23. ročník podujatia prichádza k divákom s jednou výraznou zmenou, kampaň ponúkne úplne nový vizuál.

Nový vizuál sprevádza aj nové logo prehliadky. Pre jej organizátora - Asociáciu slovenských filmový klubov (ASFK) ho pripravil Marek Kianička, ktorý stojí napríklad aj za vizuálom Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. "Je to vlastne jednoduchý filmový odkaz - zatmievanie, úvodné titulky k filmu... vychádzajúc najmä z éry klasickej kinematografie som sa rozhodol použiť skosené písmo, ktoré vyjadruje pohyb, dynamickosť, pocit priestoru. Aj vďaka takto použitému písmu vyvolávali, vlastne ešte stále vyvolávajú, staré filmy pocit kina," komentoval vizuál autor.

Podľa Martiny Paštekovej z ASFK je nový vizuál prirodzeným vývojom prehliadky, ktorá už viac ako 20 rokov prináša to najlepšie zo slovenskej a svetovej kinematografie. "V aktuálnom ročníku sa do výberu dostali až tri celovečerné a jedna krátka slovenská snímka, čo je rekordný počet v histórii prehliadky," podčiarkla. "Jedna z nich vyhrala festival Karlove Vary, druhá súťažila v Cannes a nechýba ani zatiaľ jediná snímka slovenského režiséra, ktorá vyhrala cenu Oscar."

Projekt 100 v novom šate ponúkne aj filmy na aktuálne témy. Do kín sa dostane významná snímka Obchod na korze či Plechový bubienok v jeho režisérskom zostrihu. Prehliadka pravidelne prináša oceňované a očakávané snímky. Tento rok nebude chýbať Oscarom ocenený Klient Asghara Farhadiho, film Akiho Kaurismäkiho Druhá strana nádeje s cenou z Berlinale za réžiu, posledný film Andrzeja Wajdu Odrazy a horúca novinka Michaela Hanekeho Happy End. Vo výbere je aj kultový sci-fi film Brazil Terryho Gilliama a bábkový sci-fi muzikál Lajka Aurela Klimta. "Sme radi, že ako krátku snímku sa nám tento rok podarilo zaradiť film Žltá Ivany Šebestovej, ktorý tak doplní niektoré zo snímok Projektu 100," uzavrela Martina Pašteková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.