Obvinenie poslanca ĽSNS Stanislava M. je zákonné

Stanislav M. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Bratislava 18. augusta (TASR) – Uznesenie policajného vyšetrovateľa o obvinení poslanca Národnej rady (NR) SR Stanislava M. (ĽSNS) je podľa Generálnej prokuratúry (GP) SR zákonné. TASR informovala hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

Na generálnu prokuratúru bol 4. júla tohto roka doručený návrh obvineného na preskúmanie právoplatného uznesenia o vznesení obvinenia.

„Po preskúmaní trestnej veci Generálna prokuratúra SR skonštatovala, že uznesenie vyšetrovateľa Policajného zboru SR zo dňa 27. 4. 2017 o vznesení obvinenia a nadväzujúce uznesenie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry zo dňa 23. 5. 2017 o zamietnutí sťažnosti obvineného, boli vydané v súlade so zákonom,“ povedala Predajňová.

Z toho dôvodu GP SR dňa 10. augusta návrh obvineného na uplatnenie mimoriadneho opravného prostriedku odložila.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) stíha poslanca ĽSNS Stanislava M. pre prečin výroby extrémistických materiálov v jednočinnom súbehu s prečinom hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Stanislava M. podľa medializovaných informácií obvinili pre výroky na sociálnej sieti, kde mal rozlišovať vyznamenaných podľa židovského pôvodu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.