Obchodný prebytok Švajčiarska aj export hodiniek v júli stúpol

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bern 22. augusta (TASR) - Prebytok zahranično-obchodnej bilancie Švajčiarska sa v júli zvýšil aj napriek tomu, že jeho export klesol. Oznámil to dnes švajčiarsky federálny colný úrad.

Podľa neho obchodný prebytok Švajčiarska vzrástol v júli na 3,6 miliardy švajčiarskych frankov (3,17 miliardy eur) z 2,7 miliardy CHF v predchádzajúcom mesiaci.

Export pritom v sledovanom období medzimesačne klesol o 1,7 %, viac ako v júni, keď sa znížil o 1,3 %. Ale aj dovoz v júli klesol strmšie, a to o 1 % po júnovom znížení o 0,7 %.

Zo správy federálneho colného úradu ďalej vyplýva, že vývoz kľúčového artiklu, švajčiarskych hodiniek, v júli vzrástol, už tretí mesiac po sebe. Presnejšie, júlová hodnota exportu hodiniek sa zvýšila medziročne o 3,6 % na 1,7 miliardy CHF.

Pod tento výsledok sa podpísal aj nárast vývozu hodiniek do Hongkongu v júli o 16,8 %. Ich export do USA stúpol o 1,4 % a do Číny o 22,3 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.