VIDEO: Vodiči prímestskej autobusovej dopravy majú vyššiu mzdu

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Bratislava 22. augusta (TASR) - Vodiči prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) už zarábajú viac ako pred niekoľkými mesiacmi. Zvýšenie mzdy na dnešnom brífingu konštatovali zástupcovia BSK, autobusovej spoločnosti Slovak Lines, Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) i vodiči autobusov.

"Prišli sme skontrolovať naše opatrenia spred dvoch mesiacov, keď sme zabezpečili zvýšenie miezd vodičom zhruba o jedno euro na 5,77 eura v priemere hodinovej sadzby. Môžeme si to dovoliť, pretože župa výrazne znížila dlh, šetríme a neplytváme," zdôvodnil predseda BSK Pavol Frešo.

Podľa riaditeľa odboru dopravy BSK Ladislava Csádera za ostatné štyri roky krajská samospráva skvalitnila prímestskú aj celkovú BID novými klimatizovanými autobusmi. Teraz sa snažia o zlepšenie druhej časti tejto služby, ktorou sú šoféri autobusov. "Chceme, aby vedeli informovať, poradiť a pomôcť, aby mali vhodné vystupovanie a celkový výkon ich služby bol na slušnej úrovni," povedal Csáder.


Aj generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský ocenil priaznivú zmenu v podobe zvýšenia miezd vodičom, ktorá zastavila ich odchod z prímestskej dopravy a znamená príchod nových. To potvrdili ďalší vedúci pracovníci z oboch inštitúcií aj niekoľkí šoféri autobusov.  

"Je dobré, že sme spravili tento krok. Odliv šoférov prestal, dokonca starší zamestnanci sa hlásia naspäť," potvrdil predseda základnej organizácie odborového zväzu KOVO Ladislav Csomor. Podľa neho vodiči teraz majú mesačný plat vyše 1000 eur a ich chýbajúci počet vyše 40 sa už takmer podarilo získať. "Niektorí sú ešte na kurze pre vodičský preukaz, ale mám pocit, že čoskoro sa potrebný stav vyrovná," dodal Csomor.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.