SNS bude žiadať prísnejšie zverejňovanie majetku funkcionárov

Foto: TASR/AP

Bratislava 23. augusta (TASR) - Slovenská národná strana (SNS) bude na rokovaní Koaličnej rady, ktoré má byť v piatok (25.8.), žiadať prísnejšie pravidlá pre zverejňovanie majetkových priznaní verejných funkcionárov. Oznámila to v dnešnom stanovisku.

"Ak má naozaj vláda taký záujem o boj proti korupcii, musí ísť sama príkladom. Pre žiadneho ministra ani pre verejného činiteľa nemôže byť problémom podrobne zdokladovať celý svoj majetok," vysvetli predseda SNS Andrej Danko.

Podrobné zverejňovanie majetkových pomerov by podľa SNS malo pomôcť zvýšiť dôveru ľudí vo vládu. "Pre každého, kto je v politike, vo vláde, či na rôznych štátnych postoch, musí byť samozrejmé, že vie zdokladovať každé jedno euro alebo kúpu nehnuteľnosti, či drahého auta a šperku," uviedol Danko. Národniari chcú tiež komisiu, ktorá bude pracovať na návrhu "úplne nového, detailného zverejňovania pôvodu majetku verejných činiteľov".

Koaliční lídri sa majú zísť v piatok. Koalícia je už dva týždne v kríze. Po prepuknutí kauzy rozdeľovania eurofondov na ministerstve školstva predseda SNS Andrej Danko vypovedal k septembru koaličnú zmluvu. Lídri Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd sa následne stretli a zhodli, že voči ich vláde neexistuje alternatíva a majú záujem pokračovať ďalej.

SNS cez médiá následne zverejnila požiadavky, lídri sa už na oficiálnom rokovaní nezišli. Oznámili však, že sa dohodli na príprave dodatku ku koaličnej zmluve. Dohoda mala byť aj na tom, že minister školstva Peter Plavčan má pre kauzu rozdeľovania eurofondov skončiť vo funkcii. K odchodu ho vyzval premiér Robert Fico (Smer-SD), Danko má prísť s novým menom. Zatiaľ ho nepovedal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.