Prievidza bude z rozpočtu financovať viaceré rekonštrukcie škôl

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Prievidza 23. augusta (TASR) - Pri základnej umeleckej škole (ZUŠ) v Prievidzi pribudnú priechody pre chodcov, na základných školách (ZŠ) Rastislavova a Malonecpalská sčasti vymenia okná. Investičné akcie bude financovať samospráva zo svojho rozpočtu. Financie na tento účel vyčlenila v rámci jeho druhej zmeny, ktorú schválili na svojom rokovaní tento týždeň prievidzskí mestskí poslanci.

"Rozpočet mesta bol na základe požiadaviek navýšený o viac ako 200.000 eur, a to na strane príjmov a výdavkov," povedal hovorca mesta Michal Ďureje.

V rámci zmeny rozpočtu podľa neho mesto zafinancuje budovanie priechodov pre chodcov pri ZUŠ, výmenu okien na časti pavilónov na Základnej škole (ZŠ) Rastislavova, dostavbu šatní na ZŠ Malonecpalská, ako aj vymieňanie okien na tejto škole. "Financovať budeme i opravy a úpravy v základnej umeleckej škole v sume 20.000 eur či navýšenie bežného transferu pre Zariadenie pre seniorov z dôvodu zvýšenia potreby v sume 38.500 eur. Požiadaviek, ktoré boli zapracované do zmeny rozpočtu, je však viacero," doplnil.

"Najväčší objem finančných prostriedkov, ktoré pôjdu z tohto navýšenia, je práve na školstvo a prostredie pre život alebo verejné služby," zhrnul Ďureje.

Popri zmene rozpočtu schválili poslanci i použitie rezervného fondu mesta, 60.000 eur použije samospráva na splácanie istiny úveru z tohto roka a ďalších 35.280 eur na pasport miestnych komunikácií. Z fondu rozvoja bývania bude zase financovať čiastočnú rekonštrukciu a modernizáciu bytového domu na Ciglianskej ceste v sume 60.000 eur. Tento fond zároveň navýšila o 80.000 eur.

Príjmová ako i výdavková časť rozpočtu sa po jeho druhej zmene navýšila celkovo o 223.368 eur, celkový rozpočet je tak na strane príjmov a výdavkov vo výške 36.055.232 eur. Navýšenie rozpočtu vyplynulo z vyšších príjmov, s ktorými návrh rozpočtu pôvodne nepočítal. Ide konkrétne o vyššie príjmy zo štátneho rozpočtu v oblasti školstva, za vecné bremená či nájom mestskej strelnice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.