Kovács aj Buchinger predpovedajú triumf Mayweathera nad McGregorom

Tomi KID Kovács. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 23. augusta (TASR) - Americký boxer Floyd Mayweather by si mal bez väčších ťažkostí poradiť s írskym vyzývateľom Conorom McGregorom. Pred sobotňajším ostrosledovaným súbojom v Las Vegas si to myslia prezident Slovenskej boxerskej federácie Tomáš Kovács aj Ivan Buchinger, slovenský šampión MMA organizácie M-1 Global.

Zápas, ktorý ponúkne netradičnú konfrontáciu hviezdnych mien z prostredia profiboxu a MMA, vyvoláva od samého začiatku polemiky o športovej hodnote tohto duelu. Dôvodom je rozdielnosť oboch športov a z toho plynúce znevýhodnenie McGregora, keďže zápas prebehne podľa pravidiel boxu. Nesporná výhoda v prospech dosiaľ neporazeného (49-0-0) Mayweathera sa podľa Kovácsa musí nevyhnutne prejaviť aj v ringu.

"Keby sa bojovalo v klietke podľa pravidiel MMA, Mayweather je bez šance. Bude sa však boxovať a ako ja hovorím, toto je naša obývačka a preto podľa mňa McGregor nemá šancu. Už to síce nie je ten Floyd Mayweather čo predtým, vracia sa po určitej pauze a to nikdy nie je jednoduché, ale stále je to velikán," uviedol pre TASR bývalý úspešný pästiar s prezývkou Tomi KID.

Šampiónovi UFC v dvoch hmotnostných kategóriách, pre ktorého to bude premiéra v profiboxe, nedáva veľké šance ani Buchinger. "Tento zápas je predovšetkým divadlom pre divákov. Napriek tomu v ňom vidím význam aj zo športového hľadiska, pretože ak by sa Conorovi podarilo zvíťaziť, ľudia by inak začali vnímať MMA. Reálne má samozrejme väčšie šance Mayweather a myslím si, že vyhrá. Stať sa však môže hocičo, stačí jeden presný úder," povedal pre TASR Buchinger, ktorý v minulosti zviedol s McGregorom vzájomný súboj.

Buchinger aj Kovács vidia v zápase Mayweathera s McGregorom predovšetkým obrovský marketingový potenciál. Podľa predpovedí analytikov podujatie vygeneruje výnosy na úrovni 500 miliónov dolárov. Práve peniaze boli podľa Kovácsa dostatočnou motiváciou na to, aby si Mayweather opäť navliekol rukavice. "Zápasu spravili perfektný marketing, mali to vopred veľmi dobre premyslené, napokon rozpráva sa o tom už druhý rok. Jednoducho ľudia sú zvedaví, ako to dopadne aj napriek tomu, že favorit je jasný," dodal Kovács.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.