Dôchodca z Prievidzského okresu mal týrať svoju 86-ročnú matku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Prievidza 25. augusta (TASR) - Obvineniu zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby čelí 62-ročný muž z okresu Prievidza. Ten mal od roka 2015 v spoločnom byte spôsobovať asi v týždenných intervaloch psychické a fyzické utrpenie svojej 86-ročnej matke, informovala dnes TASR trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

"Obvinený mal svojej matke vulgárne nadávať, vyhrážať sa jej zabitím, mal ju sácať a vykrúcať jej ruky. Naposledy mal ubližovať svojej matke 11. augusta, keď jej mal opätovne vykrúcať ruky, čím jej mal spôsobiť krvné podliatiny," opísala Antalová.

Konanie muža na políciu podľa nej oznámila dcéra poškodenej, obvinenému policajti po príchode obmedzili osobnú slobodu a následne s ním vykonali ďalšie procesné úkony. "Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného, ktoré potvrdil sudca Okresného súdu v Prievidzi. Za tento skutok mu v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov," doplnila.

Obvinenie z týrania blízkej a zverenej osoby nie je podľa Antalovej jediným trestným činom, ktorého sa mal muž z Prievidze dopustiť. "Ešte začiatkom februára mal vykonať jeden neoprávnený výber z karty v Prievidzi za pomoci bankomatovej karty patriacej jeho matke. Mal jej vybrať celý dôchodok vo výške 400 eur. Za tento skutok ho tiež vyšetrovateľ obvinil. Táto vec je už na Okresnom súde v Prievidzi a sudca bude rozhodovať o jeho treste," uzavrela.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.