Slovenský basketbalový reprezentant Milan Žiak sa vracia do Levíc

Slovenský basketbalista Milan Žiak. Foto: TASR/Dušan Hein

Levice 25. augusta (TASR) - Účastník Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) BK Levickí Patrioti opäť posilnil svoj tím, jeho dres si opäť po roku oblečie 28-ročný slovenský reprezentačný rozohrávač Milan Žiak.

Ten bol dôležitou postavou v úvodnom roku reštartu levického basketbalu. Pod vedením trénera Tea Hojča patril k oporám tímu, čo dokazovali aj jeho priemerné čísla zo zápasov – 16,7 bodu, 2,4 doskoku, 3,1 asistencie a 1,1 zisku. "Som veľmi rád, že sa do nášho družstva vracia Milan Žiak, ktorý tu mal výbornú sezónu pri mojom prvom roku v Leviciach, a s ktorým som mal veľmi dobrú spoluprácu z pozície tréner – hráč. Pri našej dohode zohralo dôležitú úlohu to, že Milan akceptoval inú rolu v tíme, ako tu mal pred dvoma rokmi, a že po individuálnom ocenení jeho kvalít v minulej sezóne, túži rovnako ako my po dosiahnutí klubového úspechu," vyhlásil tréner Levíc Teo Hojč.

Žiak sa pred sezónou 2016/17 upísal ambicióznejším Košiciam, kde potvrdil svoj herný progres. Napokon sa stal najužitočnejším hráčom základnej časti Slovenskej basketbalovej ligy, v 53 stretnutiach mal v priemere 16,2 bodu, 3,3 doskoku, 3,0 asistencie a 1,3 zisku. V drese „býkov“ získal Slovenský pohár, v play off bola z toho bronzová medaila. „Veľmi dobre sa cítim a tiež aj moja rodina. Prišli sme do známeho prostredia, mám tu veľa kamarátov. Teším sa na spoluprácu s Teom Hojčom a Lacim Lutovským, dobre sa už poznáme. Už sme sa stihli porozprávať, viem, čo odo mňa očakávajú. Prichádzam do kvalitného a dobre zloženého tímu, očakávania sú preto vyššie ako pred rokom. Chceme dosiahnuť na úspech. Teším sa na to," citovala Žiaka oficiálna webová stránka Levíc.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.