PEČOVSKÁ NOVÁ VES: Na jarmoku predstavia kováčske remeslo

Ilustračná snímka Foto: TASR – Milan Kapusta

Pečovská Nová Ves 25. augusta (TASR) – Pečovskonovoveský jarmok (okres Sabinov) má 20-ročnú tradíciu. Tohtoročný hlavný program sa bude konať v sobotu 26. augusta v areáli základnej školy, ale už dnes večer od 19.00 h sa uskutoční koncert v amfiteátri. O dobrú náladu sa postarajú Ľudová hudba Stanislava Baláža a kapela AMC Trio. Hlava obce Jaroslav Dujava zároveň odovzdá Ceny starostu obce, ktoré sú určené jednotlivcom alebo organizáciám za jej obce. Ako informoval zástupca starostu obce Slavomír Karabinoš, mená laureátov sú utajené a verejnosť ich spozná až priamo pri oceňovaní.

Sobotňajší program sa začne o 10.00 h omšou v kostole sv. Ondreja spojenou s poďakovaním za úrodu. Po nej sa slávnostný sprievod vyberie do areálu základnej školy. Jarmok otvorí vystúpenie šermiarov, ktorí zvedú súboj o kľúče od obce. Okrem toho pripravili aj program pre deti, v ktorom budú zápasiť o ruku spanilej princeznej.

"Tohtoročnou novinkou bude ukážka kováčskeho remesla. Pred zrakmi návštevníkov kováč vyrobí podkovu, ktorou podkuje koníka. Aspoň čiastočne tak návštevníkom priblížime remeslo, ktoré bolo v minulosťou bežnou súčasťou života na našej dedine," uviedol Karabinoš. Jarmočníci budú môcť obdivovať aj ďalších zručných majstrov tradičných remesiel.

Na jarmoku nebude chýbať ani dobré jedlo. V babinej kuchni majú naplánovanú ochutnávku obľúbenej mačanky, sladkých pokrmov a grilovaných klobás.

Jarmok bude mať aj rozmer pomoci druhým v podobe jarmočnej kvapky krvi.

Bohatý kultúrny program bude trvať do nočných hodín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.