Do šiestich mestských škôl vo Zvolene nastúpi 380 prvákov

Na snímke školská trieda. Foto: TASR Martin Baumann

Zvolen 26. augusta (TASR) - Do šiestich základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Zvolen by malo v septembri nastúpiť 380 prvákov. Budú tak tvoriť viac ako desatinu z celkového predpokladaného počtu 3350 žiakov. Ako pre TASR uviedol hovorca mesta Martin Svatuška, žiakov na tamojších základných školách bude vyučovať 295 pedagógov.

Mesto okrem toho spravuje aj 11 materských škôl (MŠ) s 1220 deťmi a 120 učiteľkami a jednu základnú umeleckú školu, ktorú by malo navštevovať zhruba 600 detí a vyučovať ich bude 29 učiteľov. "Presný počet detí, žiakov a pedagógov v školskom roku 2017/2018 bude však známy až po 15. septembri," pripomenul hovorca.

Mesto tak ako každý rok obnovuje školské zariadenia, ktoré to nevyhnutne potrebujú. Najrozsiahlejšou rekonštrukciou už niekoľko mesiacov prechádzajú MŠ Hrnčiarska a MŠ Fullu. Ich prestavba bude stáť 1,38 milióna eur.

Peniaze na obnovu získala samospráva z eurofondov. Rekonštrukcie by mali byť ukončené do konca roka a prevádzka v týchto škôlkach sa počas prác nepreruší. Počas stavebných prác budú ale fungovať v obmedzenom režime.

"Počas prázdnin sa navyše pristúpilo k zatepleniu MŠ Voljanského. V ZŠ Petra Jilemnického 1 sa realizovala výmena okenných výplní v telocvični a výmena odkvapových žľabov. V ZŠ Petra Jilemnického 2 prebehla oprava elektroinštalácie a v ZŠ na Námestí mládeže zase oprava kanalizácie," priblížil ďalej Svatuška. Zhruba 57.000 eur z rozpočtu mesta sa investovalo aj do opráv a údržby ďalších štyroch MŠ.

Na jeseň sa plánuje rekonštrukcia športového areálu ZŠ Hrnčiarska, v rámci ktorej sa vybuduje kvalitná tartanová dráha a multifunkčné ihriská. Náklady dosiahnu 633.000 eur. "Snahou vedenia mesta je zlepšiť vyučovacie podmienky detí a prilákať ich k pohybu prostredníctvom vybudovania moderného športoviska v dobe, ktorá pohybovým aktivitám príliš nenahráva," dodal hovorca mesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.