D. Trump prišiel o ďalšieho poradcu

Prezident USA D.Trump. Foto: TASRAP

Washington 26. augusta (TASR) - Americký prezident Donald Trump prišiel o ďalšieho poradcu, informovala dnes agentúra AP. Svoju rezignáciu oznámil poradca pre národnú bezpečnosť Sebastian Gorka. Biely dom však uviedol, že Gorka nerezignoval, len tam už viac nepracuje.

Gorka, spojenec odvolaného hlavného Trumpovho stratéga Steva Bannona, mal nekompromisné postoje v otázkach prisťahovalectva a terorizmu, ktoré viedli k nezhodám v Bielom dome i mimo neho.

Gorka v minulosti pôsobil v ultrapravicovom webe Breitbart. Potom vstúpil do Trumpovej administratívy ako poradca pre otázky boja proti terorizmu. Operoval mimo Rady pre národnú bezpečnosť (NSC), orgánu Bieleho domu, a jeho konkrétna zodpovednosť nebola jasne známa.

Bannona odvolal Trump z funkcie 18. augusta. Prezident ho v súkromí ostro kritizoval. Naposledy po tom, čo Bannon poskytol rozhovor pre časopis American Prospect, v ktorom Trumpovi protirečil v otázke Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) a tvrdil, že by vedel vykonať personálne zmeny na ministerstve zahraničných vecí.

Bannon bol dlhodobo obviňovaný z xenofóbnych a rasistických postojov, v minulosti šéfoval webu Breitbart. V apríli ho Trump odvolal z Rady pre národnú bezpečnosť (NSC).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.