Samospráva Nového Mesta chystá v Mierovej kolónii novú obecnú škôlku

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 26. augusta (TASR) – V budove škôlky v Mierovej kolónii, ktorú mal v predchádzajúcich rokoch prenajatú súkromný subjekt, chce mestská časť vybudovať ďalšiu obecnú materskú školu. Z dôvodu pretrvávajúcich problémov, vyplývajúcich z neplnenia zmluvných vzťahov, prevzala mestská časť budovu späť do svojej správy a chystá sa ju zrekonštruovať.

"Je tu čo robiť. Vykurovanie, voda, osvetlenie, na niektorých stenách sú trhliny," priznal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý na sociálnej sieti. Zároveň prezradil ambície čo najskôr pomôcť rodičom detí, pre ktoré sa v súčasných kapacitných možnostiach zatiaľ nenašlo miesto v škôlke.

V prvej fáze rekonštrukcie sa preto podľa Kusého majú zrealizovať také práce, ktoré umožnia škôlku čo najskôr sprevádzkovať. "Predpokladáme, že v januári budúceho roka, pri troche šťastia už koncom jesene tohto roka chceme otvoriť tri nové triedy pre celkovo 60 detí," uviedol novomestský starosta pre TASR.

V rámci druhej fázy rekonštrukcie, ktorá sa má uskutočniť počas budúceho roka, by mali pribudnúť ďalšie dve triedy. "Keďže sme budovu ešte len prevzali, nemožno presne určiť náklady na rekonštrukciu," dodal Kusý. V pláne je i revitalizácia dvora a ihriska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.