Náklady na nákup školských pomôcok budú tento rok pre rodičov citeľné

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 26. augusta (TASR) - Náklady na nákup školských potrieb budú tento rok citeľné. Najnevyhnutnejšie potreby pre žiaka môžu tento rok vyjsť až na 212 eur. Vyplýva to z prieskumu nákupného spoločenstva Lyoness, ktorý porovnal cenovú škálu odporúčaných školských pomôcok v sieti svojich partnerských obchodov, ktoré musia zakúpiť rodičia žiakom.

Okruh posudzovaných položiek tvorili nevyhnutné školské potreby ako taška, peračník, prezuvky, obaly, perá, ceruzky, pravítko, ako aj potreby na výtvarnú a telesnú výchovu a hygienu. Prieskum opätovne ukázal, že napriek tomu, že ľudia žijú v dobe počítačov a iných elektronických pomôcok, školské pomôcky tvoria v rodinnom rozpočte stále nemalú položku.

Cenu školskej výbavy pre deti je možné znížiť napríklad nákupom v akciách, či kúpou produktov v zľave. Rodičia však dokážu usporiť aj využitím vernostných systémov, pomocou ktorých dokážu dosiahnuť úsporu rádovo v desiatkach eur. "Pri výpredajoch je možné ušetriť časť nákladov, avšak treba si na ne počkať. Hrozí teda, že požadovaný tovar bude vypredaný," konštatuje výkonný riaditeľ Lyoness Slovensko Ľuboš Kravárik.

Prieskum spoločnosti ukázal, že ceny za jednotlivé školské pomôcky sa pohybujú v niektorých prípadoch aj v desiatkach eur. Školská taška v priemere stojí 56,55 eura, peračník 11,75 eura, za 20 kusov zošitov rodičia zaplatia približne 9,65 eura, okolo 12 eur stoja aj cvičky na cvičenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.