V prípade podnikateľa Mariána K. študuje spis nový vyšetrovateľ

Na snímke podnikateľ Marián K. Foto: FOTO TASR – Jakub Kotian

Bratislava 28. augusta (TASR) - Policajný vyšetrovateľ zatiaľ neobvinil podnikateľa Mariána K. v súvislosti s prevodmi nehnuteľností na Donovaloch. Momentálne študuje spisový materiál. Pokyn na obvinenie v tejto veci vydal prokurátor. TASR informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

„Vzhľadom na to, že ide o rozsiahly spisový materiál, nebolo doposiaľ vydané meritórne rozhodnutie v zmysle pokynu prokurátora,“ povedal Wäldl pre TASR. O pokyne prokurátora na začatie trestného stíhania a vznesenie obvinenia informoval prezident Policajného zboru Tibor Gašpar na tlačovej konferencii 10. augusta tohto roka.

„V trestnej veci zločinu neodvedenie dane a poistného vedenej na Národnej jednotke finančnej polície Národnej kriminálnej agentúre Prezídia Policajného zboru v súvislosti s podozrením z účelových prevodov nehnuteľností hotelových komplexov nachádzajúcich sa v obci Donovaly vydal dozorový prokurátor záväzný pokyn na začatie trestného stíhania a súčasne vznesenie obvinenia,“ pripomenul Wäldl.

Rozsiahly spisový materiál pridelili inému vyšetrovateľovi, ktorý ho momentálne študuje. Polícia pôvodne v tejto veci trestné stíhanie zastavila, neskôr však prokuratúra príslušné uznesenie zrušila a opatrením rozhodla o pridelení veci inému policajnému vyšetrovateľovi.

Podľa medializovaných informácií sa prípad týka obchodov s nehnuteľnosťami na Donovaloch v rokoch 2010 a 2012. Štát mohol prísť o osem miliónov eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.