Prievidza a Bojnice budú patriť bežcom, HornonitRUN má novú trasu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Prievidza 28. augusta (TASR) - Prievidzu a Bojnice v septembri opäť spojí beh. Trasa tretieho ročníka podujatia HornonitRUN, ktoré spája obe mestá, povedie 17. septembra premiérovo aj cez areál bojnických kúpeľov.

"Teší nás, že sa nám podarilo získať súhlas s vedením trasy pretekov aj cez areál bojnických kúpeľov. Vďaka tomu sa trasa behu ešte viac zatraktívnila a popri Bojnickom zámku sa bežci, ktorí si vyberú tú dlhšiu, môžu tešiť aj na romantické zákutia v kúpeľnom parku," povedala riaditeľka pretekov Magdaléna Dorčáková.

Veci, ktoré podľa nej fungovali v minulých ročníkoch, sa organizátor - občianske združenie Hornonitriansky beh, rozhodlo ponechať a zároveň ešte viac posilniť. "Pripravujeme opäť detské behy a okrem nich sa deti môžu tešiť aj na ďalšie atrakcie, trampolínu alebo skákací hrad. Zároveň doťahujeme množstvo detailov tak, aby si všetci účastníci odniesli z behu iba pozitívne zážitky," dodala.

Zázemie behu bude, ako po minulé roky, v prievidzskom mestskom parku pri mestskej plavárni. Štart detských behov je plánovaný postupne od 9.30 h, hlavné behy na päť a desať kilometrov odštartujú o 10.00 h. Vyhlásenie víťazov v jednotlivých kategóriách sa uskutoční po dobehnutí posledného pretekára do cieľa, približne o 12.00 h.

Pre všetkých bežcov pripravil organizátor občerstvenie na trati a v cieli pretekov účastnícku medailu v originálnom dizajne. Športovci sa na beh môžu registrovať na oficiálnej stránke podujatia.

V minulom roku privítalo bežecké podujatie na štarte dovedna 240 malých i veľkých pretekárov v troch detských a dvoch hlavných kategóriách. Na štart sa postavili profesionáli i začínajúci bežci, mladí juniori aj veteráni, tiež deti s rodičmi, a to nielen z regiónu hornej Nitry, ale aj z Bratislavy, Nitry, Lučenca, Banskej Bystrice či Žiliny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.