Búrky obmedzili v nedeľu železničnú dopravu na Slovensku

K dnešnému Medzinárodnému dňu bezpečnosti na železničných priecestiach (ILCAD) pripravili Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na stretnutí s novinármi v Trnave simulovanú zrážku figuríny chodca s rušňom. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Bratislava 28. augusta (TASR) – Na železničnej trati v úseku Šaštín-Stráže – Kúty je po nedeľnej (27.8.) nepriazni počasia stále prerušená osobná železničná doprava a vlaky sú v tomto úseku nahradené autobusmi. Opätovne by tu mali začať jazdiť dnes v popoludňajších hodinách. Informujú o tom Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).

„Dážď a silný vietor počas nedeľného večera výrazne obmedzili železničnú dopravu na Slovensku,“ uviedla hovorkyňa štátneho podniku Martina Pavliková. Na mnohých traťových úsekoch železničnú dopravu skomplikovali vyvrátené stromy, konáre popadané na trať, ale aj poškodené trakčné vedenie.

Doprava v úseku Šaštín-Stráže – Kúty bola v dôsledku nepriaznivého počasia prerušená od 16.51 h. Po búrke tu na trať spadli dva stromy, v dôsledku čoho sa roztrhlo nosné lano na trakčnom vedení.

„ŽSR okamžite nasadili svojich zamestnancov, ktorí nasledujúce hodiny pracovali na odstránení stromov z tratí a na oprave trakčného vedenia,“ priblížila Pavliková. Pretrvávajúcu výluku spôsobuje fakt, že poškodenie trakčného vedenia je rozsiahle.

Popadané konáre a spadnutý strom spôsobili problémy aj v úseku Veľké Leváre – Malacky. Doprava tu bola úplne prerušená, sprejazdniť trať sa podarilo o 20.11 h. V úseku Pribeta – Dvory nad Žitavou bolo poškodených 700 metrov trakčného vedenia, v dôsledku čoho pristúpili ŽSR k výluke 2. traťovej koľaje. Od 2.17 h jazdia vlaky v tomto úseku na oboch koľajach bez obmedzení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.