Opozícia kritizuje televíznu debatu medzi Merkelovou a Schulzom

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v televíznej debate so svojím vyzývateľom v parlamentných voľbách Martinom Schulzom počas televíznej debaty 3. septembra 2017. Foto: TASR/AP

Berlín 4. septembra (TASR) - Nemeckí opoziční lídri podrobili dnes kritike nedeľnú televíznu debatu medzi kancelárkou Angelou Merkelovou (CDU/CSU) a jej vyzývateľom Martinom Schulzom (SPD). Opomenuli v nej podľa nich kľúčové záležitosti pred parlamentnými voľbami, ktoré sa budú konať 24. septembra. Agentúra AP pripomína, že obaja najsilnejší kandidáti sa v debate sporili najmä o otázke migrácie a o tom, ako zaobchádzať s Tureckom.

Anton Hofreiter, šéf parlamentnej frakcie opozičných Zelených - potenciálneho partnera pre oboch lídrov - uviedol, že počas debaty sa venovali príliš málo budúcnosti Nemecka. Ani jeden líder podľa neho nehovoril o ochrane klímy alebo školstve a nezaznelo toho veľa tiež o dopadoch technologického vývoja. Diskusiu ohodnotil ako remízu.

Líderka opozičnej strany Ľavica Katja Kippingová sa vyjadrila, že diskutéri sa iba zľahka dotkli tém, ktoré ľudí naozaj trápia.

Podľa prieskumov televízií ARD a ZDF zvíťazila v nedeľnom televíznom dueli kancelárka Merkelová. Agentúra DPA však poznamenala, že Schulz potvrdil svoje výborné rečnícke schopnosti a Merkelovú viackrát zatlačil do defenzívy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.