V Nových Zámkoch pokračujú v bezplatnej doprave žiakov

Ilustračná snímka Foto: TASR/Pavol Zachar

Nové Zámky 4. septembra (TASR) – Žiaci základných škôl (ZŠ) a osemročného gymnázia, tried príma, sekunda, tercia, kvarta, v Nových Zámkoch budú môcť aj v tomto školskom roku cestovať do školy zadarmo. Ako TASR informovala riaditeľka spoločnosti Arriva Slovakia pre obchod a komunikáciu Petra Helecz, bezplatnú prepravu im umožní už štvrtý ročník spoločného projektu mestského úradu, ZŠ a dopravnej spoločnosti Arriva.

V rámci projektu So mnou cestuješ do školy zdarma! môžu chlapci a dievčatá cestovať počas dní školského vyučovania v čase od 6.00 h do 8.00 na linkách mestskej hromadnej dopravy zadarmo. "Bezplatne môžu cestovať iba žiaci s preukazom platným na školský rok 2017/2018. Platnosť preukazu je oddnes do 30. júna v roku, v ktorom žiak ukončí deviaty ročník, u žiaka osemročného gymnázia kedy ukončí triedu kvarta. Na získanie preukazu stačí, aby rodič vyplnil žiadosť, ktorá je dostupná v škole alebo na webstránke dopravnej spoločnosti," povedala Helecz.

Príslušná škola žiadosť potvrdí a každému záujemcovi bezplatne vydá preukaz, ktorý treba ukázať vodičovi pri nástupe do autobusu. "Platnosť preukazu, ktorý sa deťom vydal v minulom školskom roku, trvá do konca septembra tohto roka. Predĺženie preukazu potvrdí príslušná základná škola. O vydanie preukazu môžu rodičia požiadať kedykoľvek aj počas školského roka," dodala riaditeľka spoločnosti pre obchod a komunikáciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.