United Technologies kupuje Rockwell Collins za 30 mld. USD

Ilustračná snímka Foto: TASR/Branislav Račko

New York 5. septembra (TASR) - V leteckom priemysle sa schyľuje k jednému z najväčších prevzatí v jeho dejinách. Americký priemyselný konglomerát United Technologies kúpi dodávateľa komponentov pre lietadlá Rockwell Collins. Cena akvizície predstavuje 30 miliárd USD (25,20 miliardy eur).

United Technologies chce po kúpe zlúčiť Rockwell Collins so svojimi divíziami pôsobiacimi v leteckom priemysle. Koncern sa akvizíciou snaží získať lepšiu pozíciu pri vyjednávaniach s oboma veľkými výrobcami lietadiel - Airbus a Boeing. Okrem toho počíta po fúzii s výrazným znížením nákladov.

United Technologies ponúka podielnikom Rockwell Collins celkovo 140 USD za akciu firmy, z toho 93,33 USD v hotovosti a zvyšok v akciách United Technologies. Na burze sa akcia Rockwell Collins pred oznámením predávala po 130,61 USD. Celkovo predstavuje kúpna cena 22,75 miliardy USD. Vrátane dlhov je však cena za firmu Rockwell Collins, ktorej ročné tržby dosahujú vyše 8 miliárd USD, 30 miliárd USD. Obe spoločnosti predpokladajú, že transakcia sa dokončí v 3. kvartáli 2018.

United Technologies vyrába napríklad výťahy Otis, klimatizácie Carrier alebo motory Pratt & Whitney. Rockwell Collins vyrába napríklad leteckú elektroniku alebo vybavenie kabín pre komerčných aj vojenských zákazníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.