Ružomberské schody opäť otestujú schopnosti cyklistov

Ilustračná fotografia Foto: TASR/AP

Ružomberok 7. septembra (TASR) - Historické centrum Ružomberka privíta v nedeľu (10.9.) netradične horských cyklistov, ktorí si už po siedmy raz zmerajú svoje sily na podujatí Ružomberské schody. Sú to jediné preteky na Slovensku organizované v meste s využitím historických schodov. Najbližšie sa podobné organizujú v Prahe.

"Majstri dvoch kolies prejdú celkovo viac ako štyri tisícky schodov na štyroch schodiskách v centre. Okrem nich si môžu zasúťažiť vo vlastných pretekoch aj deti či ďalší nadšenci cyklistiky. Novinkou bude takzvaný šortrek, ktorý sa odjazdí na skrátenej trati na asfalte aj v horskom teréne," informovala TASR PR manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová.

Jazdcov na špeciálnych horských bicykloch čaká trikrát zjazd nadol po 265 schodoch a jeden raz hore po 86 schodoch. "Dokopy to dáva 4563 schodov, v súčte odjazdených trinástich kôl," doplnil Peter Cigaňák, hlavný organizátor pretekov. Verejnosť sa môže tešiť aj na pestrý sprievodný program od 10.00 do 19.00 h a tiež na menej náročné pretekárske okruhy.

"V rovnaký deň sú neďaleko Ružomberka, na Malinom Brde, aj ďalšie cyklistické preteky. Okrem toho stále prebieha Vrchárska koruna Liptovská, v rámci ktorej cyklisti zdolávajú dvadsiatku našich vrcholov na horských bicykloch," doplnila riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková. Horská časovka z Podsuchej na Smrekovicu je zase naplánovaná na 15. septembra. Bicykle, kolobežky aj korčule využijú športovo naladení návštevníci Liptovského Mikuláša na Envirojazde mestom o dva dni neskôr.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.