Spis obvineného poslanca NR SR Igora M. skúma prokurátor

Na snímke opozičný poslanec a predseda hnutia OĽaNO-NOVA Igor Matovič. Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 8. septembra (TASR) – Spisový materiál poslanca Národnej rady SR a predsedu hnutia OĽaNO Igora M., obvineného z ohovárania premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v kauze údajného účtu v daňovom raji v Belize, doručili na Krajskú prokuratúru (KP) v Bratislave a skúma ho prokurátor. Pre TASR to povedal prokurátor Michal Šúrek z bratislavskej KP.

Polícia ukončila vyšetrovanie tohto prípadu v lete a navrhla poslanca obžalovať.

"Návrh na podanie obžaloby spolu s vyšetrovacím spisom boli na Krajskú prokuratúru v Bratislave doručené dňa 16.8.2017, pričom doposiaľ o návrhu vyšetrovateľa rozhodnuté nebolo," povedal Šúrek pre TASR.

V zmysle Trestného poriadku má prokurátor teraz viacero možností. Môže napríklad vypracovať obžalobu, ale aj vrátiť spis policajnému vyšetrovateľovi na doplnenie, resp. rozhodnúť iným spôsobom.

S informáciou o Ficovi vyrukoval Igor M. v polovici augusta 2015 najprv na sociálnej sieti, potom aj na tlačovej besede. Mal pritom vychádzať z anonymných informácií, ktoré si našiel v poštovej schránke.

Podľa anonymu si mal Fico s manželkou ešte v roku 2008 založiť schránkovú firmu v Belize. Na dvoch účtoch tejto firmy malo byť podľa Igora M. 674 miliónov dolárov. Premiér Fico označil tieto vyhlásenia za hlúposti.

Polícia informácie Igora M. preverovala cez finančnú spravodajskú jednotku v Belize. Tá uviedla, že Fico a jeho manželka nemajú a ani v minulosti nemali žiadne osobné alebo podnikateľské účty alebo iné finančné produkty vedené vo finančných inštitúciách v Belize.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.