Orbán k verdiktu ESD o kvótach: Plne súhlasím s postojom Roberta Fica

Na fotografii maďarský premiér Viktor Orbán. Foto: TASR

Budapešť 8. septembra (TASR) - Verdikt Súdneho dvora Európskej únie v Luxemburgu, ktorý v stredu zamietol žaloby Maďarska a Slovenska proti dočasnému mechanizmu EÚ na prerozdeľovanie utečencov na základe kvót, treba vziať na vedomie, čo však nie je dôvodom na zmenu prisťahovaleckej politiky Maďarska, tvrdí maďarský premiér Viktor Orbán.

Predseda vlády to uviedol v pravidelnom piatkovom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió. Zároveň zdôraznil, že plne súhlasí s postojom slovenského premiéra Roberta Fica.

Politický postoj Ficovej vlády k otázke migrantov a povinným kvótam na ich prerozdeľovanie sa nemení ani po zamietnutí žaloby Slovenska Súdnym dvorom Európskej únie. Povedal to slovenský ministerský predseda v stredu s tým, že rozsudok bude Slovensko plne rešpektovať.

Orbán dnes zdôraznil, že nikdy neprispeje k tomu, aby sa Maďarsko zmenilo na krajinu prisťahovalcov. "Voliči ma splnomocnili, aby som chránil maďarskú kultúru a identitu," dodal maďarský premiér, ktorý stredajší rozsudok vníma ako "otvorenie dverí realizácii plánu amerického finančníka Georgea Sorosa".

Skutočný politický boj sa podľa maďarského premiéra začína iba teraz - treba totiž zabrániť tomu, aby dočasný mechanizmus prerozdeľovania utečencov nahradila Európska únia stálym mechanizmom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.