V Poprade spúšťajú petíciu za odstúpenie primátora Jozefa Š.

Na snímke primátor Popradu Jozef Švagerko. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Poprad 8. septembra (TASR) – V Poprade spúšťajú dnes petičnú akciu za odstúpenie primátora Jozefa Š. a uskutočnenie doplňujúcich volieb na tento post. TASR o tom informoval člen petičného výboru strany Nezávislosť a jednota (NAJ) František Bednár.

"Primátor Popradu neodpovedal na výzvu po tom, čo nedodržal svoj verejný prísľub, že je pripravený odstúpiť pre vedenie motorového vozidla pod vplyvom alkoholu," uvádza sa v oznámení. Petičná akcia sa začne dnes o 13.00 h na Námestí sv. Egídia, podpisy sa budú zbierať v blízkosti obchodného centra.

Jozef Š. ešte 23. augusta v písomnom vyhlásení uviedol, že je pripravený odstúpiť z funkcie primátora a niesť všetky následky. Počas ostatného zasadnutia Mestského zastupiteľstva v Poprade (30.8.) však oznámil, že z funkcie primátora zatiaľ neodstúpi. Vzdanie sa funkcie primátora od neho požadovali aj nezávislí mestskí poslanci. "Mesto nenechám. Vynaložiť finančné prostriedky na predčasné voľby v tomto období, toto nedovolím. Zvažoval som všetky, či už morálne a ľudské možnosti, no toto nie je cesta, bol by som zbabelec, utiekol by som z boja," reagoval vtedy Jozef Š.. Zároveň doplnil, že útek podľa neho nie je riešením.

Primátor Popradu šoféroval 16. augusta popoludní vozidlo pod vplyvom alkoholu, policajti mu namerali viac ako jedno promile. Obvinený je z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, stíhaný je na slobode, pričom v prípade dokázania viny mu hrozí ročné väzenie. Primátor môže okrem tohto postu prísť aj o členstvo v Kresťanskodemokratickom hnutí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.