Z Lunterovho tímu zaregistrovali za krajských poslancov 27 ľudí

Na snímke kandidát na post predsedu BBSK Ján Lunter. Foto: TASR/Branislav Račko

Banská Bystrica 8. septembra (TASR) – Jána Luntera, ako nezávislého kandidáta na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a 27 adeptov z jeho tímu, ktorí chcú zastávať post krajského poslanca, zaregistrovali v termíne na Úrade BBSK. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii sám J. Lunter.

"Pod moju kandidatúru sa podpísalo viac ako 5200 občanov kraja, 27 kandidáti na poslancov získali dohromady asi 17.000 podpisov," uviedol Lunter.

Podpisy získavali od apríla 2017 na námestiach miest v kraji, ale napríklad aj na rôznych festivaloch. "Medzi ľuďmi sme zároveň chceli vedieť aj niečo viac o problémoch, ktoré ich trápia. Vyšlo nám z toho, že tým najväčším je viac práce pre kraj," konštatoval.

Najviac kandidátov na poslancov z Lunterovho tímu je z okresu Banská Bystrica (6), piati sú z okresu Brezno, naopak zastúpenie nemajú okresy Krupina a Žarnovica.

Na post predsedu BBSK sa zaregistrovalo celkom 17 kandidátov. Okrem Luntera ako nezávislí aj Stanislav Mičev, Ivan Saktor, Martin Juhaniak, Jozef Šimko, Pavel Greksa a Igor Kašper. Za Nový Parlament kandiduje Alena Pivovarčiová, za Stranu zelených Slovensko Michal Kantor, za Jednotu ľavicovú stranu Slovenska Viliam Baňák, za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku Jozef Sásik, za Politickú stranu NAJ Zdenek Očovan. Zoskupenie SaS, OĽANO, NOVA, KDH, OKS zastupuje Martin Klus, stranu SMS Milan Urbáni a Kotleba - ľudová strana Naše Slovenska zastupuje Marián Kotleba.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.